Każdy z nas marzy o uśmiechu idealnym, jak u gwiazd Hollywood, nieskazitelnie białe, równe zęby bez ubytków. Na całym świecie wykorzystywana jest metoda, która bierze pod lupę całość uzębienia. Pojedynczy implant może dawać nienaturalny efekt, a zakładając wypełnienia, czy licówki jesteśmy w stanie zakryć tylko część niedoskonałości. Dzięki DSD i Ty możesz być posiadaczem idealnego uśmiechu jak z okładki!

Czym jest DSD?

To innowacyjna metoda, polegająca na cyfrowym zaprojektowaniu uśmiechu w zależności od potrzeb pacjenta. Każdy pacjent posiada inne niedoskonałości: krzywe uzębienie, przebarwienia, ścieranie zębów. Metodę Digital Smile Design stworzył brazylijski dentysta Christian Coachman. DSD umożliwia opracowanie optymalnego projektu indywidualnego uśmiechu, biorąc pod uwagę kształt twarzy, mimikę oraz inne parametry pacjenta. Niweluje również subiektywną ocenę idealnego uśmiechu, to komputer tworzy całość, aby uśmiech był piękny, harmonijny i wyglądał naturalnie!

Leczenie opiera się na kilku etapach

Pierwsza wizyta u specjalisty jest najważniejszą częścią leczenia, to na jej podstawie opiera on całą swoja pracę. W gabinecie stomatologicznym lekarz tworzy serię zdjęć określających wygląd, mimikę twarzy oraz szczegółową budowę  zębów pacjenta. Wszystkie parametry badane są bardzo dokładnie, a następnie analizowane przez specjalny program, który tworzy uśmiech idealnie dopasowany do pacjenta. Badana jest zależność między zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy i mimiką.  Opracowany zostaje wówczas także szczegółowy plan leczenia z uwzględnieniem poszczególnych etapów, co ułatwia zaplanowanie wizyt oraz rozłożenie kosztów w czasie. Dzięki koncepcji Digital Smile Design pokażemy Ci, jak piękny może być Twój uśmiech!

To pacjent ma decydujący wpływ

DSD pozwala na bardzo precyzyjne zaplanowanie końcowego efektu terapii stomatologicznej, dzięki czemu pacjent już podczas pierwszej wizyty widzi wirtualny efekt końcowy.Warto jednak dodać, że sam pacjent może przedstawić swoje sugestie i wspólnie ze specjalistą mieć wpływ na ostateczny model.  W czasie konsultacji lekarz wyjaśnia wszystkie zalety danego wyboru leczenia, nie tylko pod względem estetycznym.

DSD wyborem gwiazd

W Hollywood już od dawna DSD jest formą leczenia większości gwiazd. W Polsce jest to szybko rozpowszechniająca się nowość. Dlaczego? Oprócz idealnego uśmiechu marzeń, metoda DSD zakłada również leczenie zęba, nie tylko jego estetykę. Aby zoptymalizować wynik leczenia, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie cechy zęba. Dlatego też zaprojektowanie idealnego uśmiechu wymaga konsultacji wielu specjalistów: ortodonty, chirurga, czy pracowni protetycznej.

Czy komputer potrafi lepiej niż specjaliści ocenić nasze uzębienie?

Nawet najbardziej wykwalifikowani specjaliści subiektywnie oceniają kwestie estetyki zęba. W leczeniu określone są schematy postępowania, natomiast medycyna estetyczna zależy w dużej mierze od “oka lekarza”. Prowadzi to często do sytuacji, w której pacjenci spodziewają się innego efektu końcowego. Komputer nie jest obciążony subiektywną oceną, a pacjent już na pierwszej wizycie wie, jak będzie wyglądało jego uzębienie.

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany