Masz do czynienia ze słabymi i wypadającymi włosami? Zmiana stosowanego do tej pory szamponu do włosów nie przyniosła oczekiwanych rezultatów? Oznacza to, że twoje włosy wymagają zastosowania dodatkowej pielęgnacji, np. w postaci Elseve Arginine Resist x3maski na wzmocnienie włosów. Poznaj właściwości tego produktu i zobacz, jak jeszcze możesz zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów!

Słabe i wypadające włosy – lekarstwem jest nie tylko szampon

Wypadanie włosów to problem, z którym w ciągu całego roku większość z nas ma do czynienia przynajmniej raz. Najczęściej walczymy z nim przy pomocy odpowiedniego szamponu do włosów. Prawda jest jednak taka, że samodzielne stosowanie szamponu nie zawsze jest w stanie przynieść nam pożądane efekty. Czasami problem jest na tyle głęboki, że wymaga zastosowania kilku różnych metod, a czasem nawet pomocy dermatologa lub trychologa. Jeśli już decydujemy się na leczenie wypadania włosów kosmetykami do pielęgnacji, postarajmy się, by poza szamponem zmienić też stosowaną na co dzień odżywkę czy maskę do włosów – pamiętajmy o tym, że za wypadanie  bardzo często odpowiedzialne są również nieodpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Przy słabych i wypadających włosach powinniśmy zadbać przede wszystkim o ich skuteczne wzmocnienie. A w tym bardzo pomocna może okazać się gama kosmetyków Elseve Arginine Resist x3 od L’Oréal – w tym specjalna maska wzmacniająca.

Elseve Arginine Resist x3maska do zadań specjalnych

Maska Elseve Arginine Resist x3 została stworzona specjalnie dla włosów osłabionych z tendencją do wypadania. Jej aktywne składniki dobrano w taki sposób, by w efekcie regularnego stosowania włosy stały się mocniejsze, bardziej odporne na uszkodzenia i wypadanie, a także zyskały piękny i zdrowy wygląd. W jej składzie znajdziemy przede wszystkim Argininę, która stanowi kluczowy aminokwas o podstawowym znaczeniu dla struktury włosów. Składnik ten odżywia cebulki kosmyków i stymuluje aktywność tych komórek, które leżą u podstaw procesu tworzenia się łodyg włosów. W masce znajdziemy też proteiny, które łączą się z włóknem włosa i natychmiast go wzmacniają.

Maska Elseve Arginine Resist x3 – jak stosować?

Maska Elseve Arginine Resist x3 to produkt, który charakteryzuje się bardzo łatwą i szybką aplikacją. Kosmetyk należy rozłożyć równomiernie na wcześniej umytych i osuszonych ręcznikiem włosach. Szczególnie starannie trzeba nałożyć maskę na końcówki, bowiem właśnie w tym miejscu włosy wymagają najsilniejszej regeneracji. Preparat należy pozostawić na około 2-3 minuty – to bardzo krótki czas w porównaniu z działaniem innych masek, jednak wystarczy, by włosy wchłonęły wszelkie składniki aktywne. Po zastosowaniu maski, należy ją dokładnie spłukać i można przejść do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych lub stylizacyjnych.

Co poza maską Elseve Arginine Resist x3?

W przypadku dużego problemu z wypadaniem włosów i ich wyraźnie osłabioną strukturą, poza maską warto też zwrócić uwagę na pozostałe produkty z gamy Elseve Arginine Resist x3 – szampon, odżywkę czy specjalną, natychmiastową kurację wzmacniającą. To bardzo ważne, by przy wyraźnym problemie osłabienia włosów starać się wzmacniać je przy pomocy wszelkich dostępnych metod. Pamiętajmy jednak o tym, że wypadanie włosów czy ich ogólny spadek kondycji nie zawsze musi wynikać z błędów pielęgnacyjnych – czasami problem ten ma dużo głębsze podłoże, np. zmiany hormonalne, zła dieta czy długotrwały stres. Dlatego, jeśli wypadanie i osłabienie włosów jest problemem, który utrzymuje się od dłuższego czasu, zastanówmy się nad wizytą u specjalisty.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany