Odżywka do włosów powinna być stosowana nie tylko na zniszczone włosy, wymagające regeneracji. Odżywka to także pielęgnacja włosów farbowanych. Kosmetyki do włosów różnią się od siebie przede wszystkim problemami, którym przeciwdziałają. Odżywka do włosów suchych wymaga innych składników, niż ta, do włosów o małej objętości. Odżywianie włosów polega na kompleksowym działaniu, jednak panie, które szukają odpowiedzi na pytanie, jak odżywić włosy, doskonale wiedzą, że odżywka to podstawa. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, co o odżywkach sądzą eksperci L’oréal. Odżywka do włosów potrafi czynić cuda, kiedy jest dobrze dobrana!

L’oréal – Odżywka do włosów i jej właściwości

Zdarza się, że odżywka do włosów kojarzy się ze zniszczonymi, osłabionymi włosami. Oczywiście odżywka to nie tylko kosmetyk, który chroni Twoje włosy przed drastycznym cięciem. Dobrze dobrana odżywka ma właściwości ochronne, które blokują negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, skrajne temperatury, wiatr czy stylizacja. Dobra odżywka do włosów chroni także jakości koloru po farbowaniu. Zapewnia także ogólne wzmocnienie. Włosy odżywione są gęstsze i pełne witalnego blasku.

L’oréal – Odżywka do włosów – jakie ma znaczenie?

Kiedy w naszej codziennej pielęgnacji włosów zabraknie odżywki, narażamy je na poważne uszkodzenia. Zarówno zimą jak i latem, nasze włosy skazane są na bardzo skrajne temperatury. Zarówno silny mróz, jak i promieniowanie słoneczne, sprawiają, że nasz włosy mogą się przesuszać, osłabiać, niszczyć, a włosy farbowane stają się wyblakłe i bez blasku. Odżywka odpowiedzialna jest za codzienne odżywienie włosów oraz zabezpieczenie ich przed wpływem środowiska je otaczającego.

L’oréal – Odżywka do włosów dla każdej kobiety

Dzisiejszy postęp technologiczny, oraz regularnie prowadzone badania dermatologiczno – kosmetologiczne sprawiają, że profesjonaliści wpadają na coraz to nowsze i lepsze tropy, które poprawiają kondycję naszych włosów. Wśród poszukujących są także profesjonaliści L’oréal. Odżywka do włosów, według nich, powinna być dobrana do potrzeb kobiety. Radzą, by wybierając odżywkę, brać osobno pod uwagę:

  • włosy farbowane – potrzebują ochrony koloru;
  • włosy zniszczone – potrzebują wypełnienia uszkodzeń oraz regeneracji;
  • włosy wypadające – potrzebują specjalnych składników odżywczych;
  • włosy pozbawione objętości – odżywka nie może ich obciążać.

L’oréal – Odżywka do włosów, a co poza tym?

Profesjonaliści lorealprofessionnel.pl radzą, aby zapoznać się dokładnie z produktami, które nas interesują. Należy jednak pamiętać, że sama odżywka to nie wszystko. Bardzo ważny jest także odpowiednio dobrany szampon do włosów. Poza tym, warto stosować specjalną maskę do włosów, którą przytrzymujemy na głowie ok.20 min, raz w tygodniu. Pamiętaj, że kondycja włosów zależy także od tego, jak się odżywiasz. Staraj się jeść dużo owoców i warzyw, a także regularnie się nawadniaj! Nawilżanie włosów odbywa się także od środka!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany