Jednym z najczęściej wybieranych kolorów włosów jest blond. Jest jednak także odcieniem najbardziej wymagającym, ponieważ uzyskanie jasnych włosów bywa jednoznaczne z ich rozjaśnieniem, niekiedy znacznym. Dotyczy to szczególnie osób o ciemnych pasmach, naturalnych lub farbowanych, na których uzyskanie ładnego, chłodnego blondu może wymagać kilku etapów koloryzacji. Na szczęście jednak istnieją produkty, które opracowano specjalnie po to, by jak najmniej szkodziły włosom, dając jak najlepsze efekty. Koloryzacja Inoa to profesjonalne farby do włosów bez amoniaku, delikatniejsze i łagodniejsze dla kosmyków.

Farby do włosów bez amoniaku – dlaczego są bezpieczniejsze dla kosmyków niż tradycyjne farby?

Każda farba do włosów, by nadać kosmykom kolor, musi wniknąć w głąb włosa. Wprowadzenie pigmentu może odbyć się jedynie wtedy, gdy łuski włosa są otwarte – i za ich otwarcie i wprowadzenie koloru odpowiada właśnie amoniak. Jednak działa on na pasma silnie, w wyniku czego łuski zostają otwarte mocno i już się nie domykają, wskutek czego dochodzi do zniszczenia pasm. Ponadto amoniak może uczulać oraz podrażniać, zarówno skórę, jak i drogi oddechowe czy oczy, a wszystko to przez intensywny zapach. Farby do włosów pozbawione tego składnika działają natomiast delikatniej. Amoniak zastąpiono w nich inna substancją, która działa podobnie do niego, jednak o wiele delikatniej. Łuski włosa nie są niszczone, a w niektórych przypadkach są nawet pielęgnowane w czasie zabiegu i chronione – jak w produktach do koloryzacji Inoa. Pozwala to w znacznym stopniu ograniczyć szkodliwość farb oraz zniszczenia włosów, jakie koloryzacja wywołuje.

Koloryzacja Inoa – farbowanie włosów na blond bez amoniaku

  • Jak zostało wspomniane, amoniak używany w wielu farbach, w koloryzacji Inoa zamieniony został na bezpieczniejszy i działający mniej inwazyjnie składnik. Dzięki temu włosy nie są narażone w tak dużym stopniu na zniszczenia.
  • Co więcej, podczas farbowania produktami Inoa, pasma są  chronione przed uszkodzeniami oraz pielęgnowane, dzięki czemu po zabiegu lśnią, są miękkie, odżywione i w świetnej kondycji. Jest to zasługa specjalnie opracowanej technologii olejowej. Oleje zawarte w składzie produktów do koloryzacji włosów ochraniają pasma przed zniszczeniem, a ponadto odżywiają w trakcie zabiegu.
  • Kolor, jaki uzyskuje się w wyniku koloryzacji produktami Inoa jest lśniący, jednolity i długotrwały. Co ważne, farby te pozwalają na osiągnięcie prawdziwie chłodnego blondu, odcienia tak pożądanego przez większość pań koloryzujących włosy na jasne kolory.
  • Produkty do koloryzacji Inoa pokrywają do 100% siwych włosów, a trwałość koloru to około sześć tygodni.

Zanim podejmiesz decyzję o koloryzacji włosów, czyli komu pasuje blond?

Jasne włosy odmładzają twarz, dodają jej lekkości i młodzieńczego blasku. Dodatkowo wygładzają rysy twarzy i sprawiają, że wyglądają na delikatniejsze. Nic dziwnego, że blond ma wiele zwolenniczek. Czy jednak wszystkie osoby mogą pozwolić sobie na ten kolor?

Odpowiedź brzmi: tak. Jedyne co należy zrobić przed farbowaniem włosów, to dopasować odcień do swojej urody. Zasada jest prosta: naturalnym blondynkom będą pasować jaśniejsze odcienie, natomiast posiadaczkom ciemniejszych pasm – te bardziej naturalne, ciemne blondy. Dzięki dobraniu koloru w ten sposób, można uniknąć zbyt dużego kontrastu między cerą a włosami, co wygląda nienaturalnie.  

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany