Tusz do rzęs jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym kosmetykiem do makijażu, ale nikt z nas nie pomyślałby nawet, że jego historia rozpoczęła się od nieszczęśliwej miłości.  Mascarę w formie, jaką znamy dzisiaj, opracował i wprowadził do obiegu T.L. Williams. Młody chłopak postanowił połączyć wazelinę z pyłem węglowym, by stworzyć kosmetyk dla swojej siostry  Maybel. Dziewczyna była nieszczęśliwie zakochana w mężczyźnie, który cały czas ją zdradzał,  a Williams wierzył, że podkreślenie oczu tuszem  zauroczy chłopaka i zapewni jego siostrze miłość. Udało się, – rok po ślubie Maybel, jej brat założył firmę kosmetyczną, nazywając ją na cześć siostry Maybelline (połączenie Maybel oraz vaseline). Ponad sto lat od tamtych wydarzeń firma stworzyła Maybelline Go Extreme, pierwszy tusz do rzęs z kolagenem.

Czym jest Maybelline Go Extreme?

Seria tuszy COLOSSAL od nowojorskiej firmy Maybelline to szeroki wybór profesjonalnych mascar o różnym działaniu. Najbardziej innowacyjną z nich jest wersja Maybelline Go Extreme, która wzbogacona została w naturalny kolagen, dzięki czemu zapewnia rzęsom  podwójny zastrzyk objętości. Nowoczesna, silikonowa szczoteczka o nierównym włosiu idealnie podkreśla nawet najmniejsze rzęsy, podwójną ilością kosmetyku już za jednym pociągnięciem. Dodatkowo, różdżka z wypustkami zapewnia perfekcyjny makijaż bez grudek i sklejania rzęs.
Mascara pozostawia rzęsy ekstremalnie pogrubione.

Czym tak naprawdę jest kolagen wchodzący w skład formuły Maybelline Go Extreme?

Mówi się, że kolagen to ,,sposób na wieczną młodość”, ale tak naprawdę jest to główne białko tkanki łącznej, które naturalnie znajduje się m.in. w ścięgnach człowieka. Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego, jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowej jędrności, nawilżenia oraz sprężystości naszej skóry, a także jej ciągłą odnowę.  
To właśnie z niedoborem tego białka wiąże się pojawianie się zmarszczek, cellulitu oraz przebarwień, a także matowość włosów, skóry i paznokci.Jak kolagen zawarty w Maybelline Go Extreme wpływa na nasze rzęsy?


Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o dobroczynnym wpływie kolagenu na naszą skórę, jednak w jaki sposób białko to wpływa na nasze rzęsy? Aby się tego dowiedzieć, wystarczy sprawdzić, jak działa na włosy:

  • rewitalizuje od wewnątrz,
  • odżywia cebulki,
  • wzmaga prawidłowy wzrost i wygląd,
  • zmniejsza wypadanie,
  • stymuluje cebulki włosowe,
  • podtrzymuje warstwę ochronną,
  • przy regularnym stosowaniu zwiększa gęstość oraz opóźnia proces wypadania.

Jak maksymalnie wydłużyć żywotność swojego tuszu do rzęs?

 

Wyschnięty tusz to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą zdarzyć się kobiecie podczas wykonywania  makijażu. Aby jej zapobiec, warto odpowiednio dbać o swoje mascary.
Jeśli pragniesz, by tusz służył ci jak najdłużej, przechowuj go w ciemnym miejscu i temperaturze pokojowej, pamiętaj też, by zawsze dokładnie zakręcić pojemniczek.
Warto również, co cztery użycia oczyścić szczoteczkę za pomocą wazeliny lub mleczka do demakijażu. Niezależnie jednak od podjętych przez ciebie kroków, tusz należy wymienić po upływie maksymalnie trzech miesięcy, gdyż użytkowanie go po tym czasie może powodować infekcje oczu.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany